Klus Desing

O firmie

Myślą przewodnią firmy KLUŚ jest stworzenie systemu komponentów dla źródeł światła LED, który pozwoliłby konfigurować różne oprawy. Tym samym jesteśmy w stanie spełniać wysokie wymagania naszych klientów.


Idąc krok dalej niż budowanie gotowych lamp, zaprojektowaliśmy całą gamę profili, osłonek, zaślepek, zamocowań i innych akcesoriów, które pozwalają nam dopasować się do indywidualnych potrzeb. W naszej ofercie znajdują się zarówno małe profile o uniwersalnych zastosowaniach z aluminium i materiału MDF, jak i produkty dedykowane do konkretnych sytuacji. Jeżeli połączyć to z szeroką gama akcesoriów służących do mocowania, uszczelniania i zasilania opraw oraz dużym wyborem taśm LED, otrzymujemy ilość rozwiązań, przy której jedynym ograniczeniem staje się wyobraźnia. Możemy tworzyć lampy podwieszane, wolnostojące, oprawy kinkietowe lub zamaskowane oprawy wpuszczane. Jesteśmy w stanie sprostać potrzebom meblarstwa, wystawiennictwa, scenografii, architektury wnętrz i wielu innych dziedzin.


Dzięki rozbudowanej sieci przedstawicieli oraz oddziałowi w USA sprzedajemy nasze produkty w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, m. in. W Rosji, Australii, Kanadzie oraz kilkunastu krajach na terenie Europy i Azji. Jednocześnie nasza firma co roku obecna jest na najważniejszych imprezach targowych, gdzie prezentujemy ciągle rozwijającą się ofertę, pozyskujemy nowych przedstawicieli i dbamy o to by zawsze być na bieżąco z najnowocześniejszymi trendami w branży oświetleniowej.


Reagując na sygnały naszych klientów, płynące do nas na targach jak i w codziennej sprzedaży, cały czas projektujemy nowe rozwiązania techniczne. Nasze bogate doświadczenie, obejmujące także zagadnienia z pokrewnych branż daje nam unikatowe możliwości. Potrafimy zrozumieć potrzeby klientów, pragnących tworzyć nowoczesne, niepowtarzalne projekty. Jeżeli szukasz rozwiązań technicznych dla unikalnego, nowatorskiego systemu oświetlenia – firma KLUŚ będzie w stanie ci je dostarczyć.Historia firmy

Tradycja naszej firmy sięga do lat siedemdziesiątych. Trzonem działania firmy był zawsze design. Działalność rozpoczęliśmy od projektowania, wdrażania i produkcji drobnych form użytkowych, potem mebli i drzwi. Od roku 2006 firma zajmuje się projektowaniem wdrażaniem, produkcją i sprzedażą systemów oświetlenia LED.
W 2006 roku technologia LED zwróciła naszą uwagę.


To nowoczesne, energooszczędne źródło światła nie posiadało jak dotąd elementów, które pozwalałyby zintegrować je z otoczeniem w estetyczny sposób. Taśmy LED były wówczas przyklejane bezpośrednio do podłoża, niczym nie osłonięte ani nie chronione przed warunkami zewnętrznymi. Rozumiejąc potrzeby meblarstwa i architektury wnętrz, zaprojektowaliśmy system komponentów dedykowany właśnie dla LED. Składają się na niego profile wykonane z aluminium bądź materiału mdf, oraz liczne akcesoria takie jak zaślepki, osłonki oraz różnego rodzaju zamocowania. Ten modułowy system pozwala na tworzenie szczelnych, lekkich i estetycznych opraw oświetleniowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Prezentując nasze produkty na licznych targach oświetleniowych w kraju i za granicą, zyskaliśmy sobie uznanie klientów indywidualnych jak i dystrybutorów. Dzięki tym ostatnim, nasze produkty trafiają obecnie do klientów w kilkudziesięciu krajach na terenie Europy, a także w Azji, Australii i USA.

W 2009 roku firma zakończyła budowę „Domu bez Żarówki”, pierwszego budynku wykorzystującego tylko i wyłącznie źródła światła LED.

Budynek ten stanowi od tego czasu siedzibę naszej firmy, jak również showroom dla klientów. Stale rozbudowujemy naszą ofertę, wzbogacając ją o nowe produkty aby sprostać wymaganiom dynamicznie rozwijającego się rynku. Wychodząc od niewielkiej liczby profili do zastosowań meblarskich, stworzyliśmy kompleksowy system pozwalający budować oprawy różnych rozmiarów i kształtów, do podświetleń i oświetlenia głównego, nabudowanych, podwieszanych, wpuszczanych bądź wolnostojących. Wszystko to z zachowaniem zasady by poruszać się w systemowych rozwiązaniach technicznych. Pozwala nam to zaspokajać indywidualne potrzeby naszych klientów.


Dom bez żarówki